Praktiski padomi
Kur nakšņot
Vasaras laikā nakšņošana tika organizēta teltīs pie jūras esošajos kempingos vai vienojoties ar privāto zemju īpašniekiem. Visi sastaptie cilvēki bija atsaucīgi un pretim nākoši. Tāpat arī automašīnas bieži atstājām pie kāda privātā īpašuma, pabrīdinot saimniekus. Jūras krastā oficiāli nav atļauti ugunskuri, uz kuriem mēs gatavojām arī vakariņas un brokastis, līdz ar to eksotisko nakšņošanu smiltīs, jūras krastā nebaudījām.
Vēsos pavasara, rudens un ziemas mēnešos nakšņošana notika kempingu un viesu mājiņās. Īpaši gribam izcelt viesmīlīgos saimniekus Zivtiņi? Vēl kādus? Tāpat mūsu draugi, kuriem kādā no posmiem netālu no jūras ir kāds miteklīts, neliedza mums naktsmājas savā īpašumā.
Automašīnas
Līdzīgi kā laivošanas pasākumos, daļa automašīnu tiek atstātas gājiena sākuma punktā, kamēr daļa paliek tās dienas gājiena beigu punktā. Visērtāk ir, ja, atstājot vienu automašīnu sākumpunktā, gala punktā visi gājēji var sakāpt tur atstātātajās automašīnās. Tas ļoti ietaupa laiku un sevišķi aukstajos rudens un ziemas mēnešos ir patīkami, ka nav jāgaida, kamēr Tev kāds atbrauks pretī, bet, pabeidzot gājienu, uzreiz var iekāpt automašīnā. Savukārt no rīta, kamēr mašīnas tiek izvietotas galamērķos, laiks tiek lietderīgi izmantots, lai sagatavotu līdzi ņemšanai domātās maizītes un citus labumus.
Apavi, apģērbs
Vasarā būtiski, ka līdzi tiek ņemti kādi apavi arī tad, ja plānots ir iet tikai ar plikām kājām. Nepieradinātām pēdām pēc daudziem kilometriem jūras smiltis sāk grauzties kā ērkšķi pēdās un ir patīkami uzvilkt pa brīdim kādu čību vai sporta apavu. Jārēķinās arī, ka ir akmeņainie posmi, kur pēdām jābūt sevišķi rūdītām, ja grib iet bez apaviem. Tomēr nevajag arī pārspīlēt kājas ietērpjot zeķēs un botās, jo vasara ir jābauda un pēdām jādod uzelpot, tāpēc visu laiku kedās ar nav jāiet. Izvēle paliek katra paša ziņā.
Vēsajos mēnešos svarīgi atcerēties, ka slodze būs kā maratona skrējējiem un, ja negribas zilus nagus, tad apaviem jābūt ērtiem un brīviem, nevajag vilkt tādus, kas ir ļoti cieši. Tāpat jārēķinās, ka visticamāk kājas saslapināsies, tāpēc nav slikti, ja ir rezerves apavi, vai, ja negribas liekus kilogramus nest, vismaz sausas zeķes, jo slapjos apavos, kad zeķēs ir smiltis, iešana nav ļoti komfortabla. Mugursomas saturu lietainajās dienās vajag līdzīgi kā laivojot, vēlams ietīt ūdens necaurlaidīgos maisos, jo muļķīgi kājās esošās slapjās zeķes nomainīt pret somā esošajām slapjām zeķēm un vēl, ievērojiet „sīpoliņa" ģērbšanās principu. Respektīvi velciet vairākus plānos apģērbus, kurus, ejot var novilkt nost un, apstājoties uzēst, var savilkt atkal virsū. Un īpaši aukstās dienās atcerieties, ka sasalst viss, kas nav termosā, arī maize un šokolāde jāgrauž kā ledus gabali.